1231rozdzialy Grupy | Spróbuj pielgrzymowania - SZCZECIŃSKA Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Poniedziałek, 21 maja 2018 r. imieniny: Jana, Moniki, Wiktora | Poniedziałek VII tygodnia okresu zwykłego | Święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła

Grupy

Grupy 19 marca 2015 wyświetleń: 1917

Św. Jakuba

JAKUBOWE PLEMIE CZEKA NA CIEBIE ;) WYRUSZ Z NAMI :)

Grupa świętego Jakuba potocznie zwana „Jakubowym plemieniem” to jedna z dwóch grup naszej pielgrzymki, która powstała z połączenia grupy niebieskiej i pomarańczowej, które w minionych latach były promienistymi grupami pielgrzymki wychodząc z nad morza oraz z Myśliborza i okolic. Dzisiaj nasza grupa w dalszym ciągu wyrusza z najdalszych zakątków diecezji: Pustkowa, Łukęcina, Świnoujścia idąc przez Wolin, Stepnicę i Szczecin skąd wyruszamy dalej w pielgrzymi szlak. Jednak możesz dołączyć do nas w każdym dowolnym momencie trwania naszej pielgrzymki.

Pomimo dużej ilości uczestników i rozpiętości wiekowej, grupę Jakubową tworzą zarówno osoby młode od podstawówki poprzez gimnazjalistów, licealistów i studentów. Nie brakuje również osób zarówno w wieku średnim jak i starszych. W naszej grupie mamy również pielgrzyma brata Józefa, który do tej pory nie opuścił żadnej „Szczecińskiej”.

Pierwszym przewodnikiem naszej grupy był ks. Arkadiusz Skwara (przewodnik gr. niebieskiej), który poprzez swoje poczucie humoru, otwartość i zaangażowanie prowadził naszą grupę przez 3 lata, po czym przekazał ją w 2011 r. dla Ks. Karola Łabendy, który w tej funkcji czuł się jak ryba w wodzie. W roku 2014 Ks. Karol został dyrektorem naszej pielgrzymki a rolę przewodnika przejął ks. Gracjan Sierociński.

Zapraszamy Cię zatem do naszej grupy a nie pożałujesz. Klimat jaki tworzy „Jakubowe plemię” jest niepowtarzalny a wrażenia z pieszego pielgrzymowania nie do opisania i zapomnienia. Tutaj  doświadczysz zarówno miłości i bliskości Boga poprzez modlitwę jak również wsparcia w braciach i siostrach idących na pielgrzymim szlaku. CZEKAMY NA CIEBIE!!!

aktualizowano: 2017-01-09

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Fundacja SZCZECIŃSKA

ul. Królowej Korony Polskiej 28E, 70-485 Szczecin skr. 167, tel. 91 885 1 845, KRS 0000281775, REGON 320361925, NIP 8513012136 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone