Poniedziałek, 04 lipca 2022 r. imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda | Poniedziałek XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Elżbiety Portugalskiej

duchowni

ks. Karol Łabenda

Dyrektor Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Ks. Karol pochodzi z parafii Miłosierdzia Bożego w Szczecinie, święcenia kapłańskie przyjął w 2011 r. Obecnie pracuje jako wikariusz w parafii Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie. Dotychczas był przewodnikiem grupy św. Jakuba.

»

Ks. Daniel Majchrzak - przewodnik grupy św. Jakuba

Ks. Daniel pochodzi z parafii Wniebowzięcia NMP w Węgorzynie. Wraz z innymi kapłanami współtworzy grupę św. Jakuba. Obecnie posługuje w parafii św. Kazimierza w Szczecinie. 

»

ks. kan. Janusz Szczepaniak

Ks. Janusz przez wiele lat był przewodnikiem grupy żółtej, natomiast obecnie współtworzy grupę św. Ottona. Święcenia kapłańskie przyjął w 1988 r. Obecnie posługuje w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie jako ojciec duchowny. Do tej pory ks. Janusz na pielgrzymim szlaku był 28 razy co wśród kaplanów niewątpliwie czyni Go rekordzistą.

»

Ks. Piotr Buda

Ks. Piotr pochodzi z parafii MB Nieustającej Pomocy w Szczecinie. Wraz z innymi kapłanami współtworzy grupę św. Ottona. Święcenia kapłańskie przyjął w 2010 r. Obecnie posługuje w parafii Św. Stanisława Kostki w Szczecinie. Ponadto ks. Piotr jest Dyrektorem Pielgrzymki Myśliborskiej. 

»

Ks. Marek Kokoszyński

Ks. Marek pochodzi z parafii Niep. Serca NMP na os. Słonecznym w Szczecinie. Wraz z innymi kapłanami tworzy grupę św. Ottona. Święcenia kapłańskie przyjął w 2012 r. Obecnie posługuje w parafii w MB Nieustającej Pomocy w Trzcińsku Zdroju.

»

                W MINIONYCH LATACH

          TOWARZYSZYLI NAM KAPŁANI:
»

ks. kan. Zdzisław Brzozowski

Dyrektor Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w latach 1985 - 2000. Święcenia kapłańskie przyjął w 1975 r. Obecnie posługuje jako proboszcz w parafii Miłosierdzia Bożego w Szczecinie. 

»

ks. Arkadiusz Skwara

Ks. Arkadiusz  przez wiele lat był przewodnikiem grupy niebieskiej oraz grupy św. Jakuba, którą obecnie współtworzy wraz z innymi kapłanami. Pielgrzymował do Tronu Jasnogórskiej Pani już 20 razy. Święcenia kapłańskie przyjął w 1999 r. Obecnie posługuje jako kapelan Inspektoratu Okręgowego Służby Więziennej  w Szczecinie.

»

ks. kan. Dariusz Doburzyński

Dyrektor Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górą w latach 2000 - 2005. Święcenia kapłańskie przyjął w 1989 r. Obecnie posługuje jako proboszcz w parafii MB Nieustającej Pomocy w Drawnie.

 

 

»

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Fundacja SZCZECIŃSKA

ul. Królowej Korony Polskiej 28E, 70-485 Szczecin skr. 167, tel. 91 885 1 845, KRS 0000281775, REGON 320361925, NIP 8513012136 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone